Pogoda

Kliknij obrazek aby powiększyć

Voucher Socjalny

Voucher socjalny(turystyczny) - doskonały pomysł na prezent.

Wyjątkowy pomysł na prezent dla bliskich, znajomych i partnerów biznesowych, doskonałe narzędzie motywacji pracowników, unikalne wsparcie sprzedaży, w programach lojalnościowych, konkursach i promocji.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Zakład pracy może dofinansować pracownikom i ich dzieciom wypoczynku wakacyjnego. Tego typu wsparcie mieści się w wykazie dopuszczalnych form dofinansowania świadczeń dla pracowników, ale o tym, czy będzie wypłacane, decyduje ostatecznie przyjęty w danej firmie regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (ZFŚS).

Na co może liczyć pracownik, którego firma zdecydowała się na tego typu wsparcie? Tu także wszystko zależy od zapisów w regulaminie, ale generalnie pracodawca może dofinansować wakacje pracownika w formie zorganizowanych wczasów, wypoczynku zdrowotnego (np. w sanatorium) czy wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie, czyli tzw. wczasów pod gruszą (np. prywatne kwatery). Możliwe jest również dofinansowanie wakacji dziecka pracownika: kolonii, zimowisk, zielonych szkół czy rajdów dla dzieci lub młodzieży.

Kwota wsparcia zależy od dochodu na osobę. W tym wypadku wszystko zależy od zapisów w regulaminie. Generalna zasada jest taka, że im wyższy dochód brutto na osobę w rodzinie, tym niższe wsparcie, jako że głównym wyznacznikiem jest wspomniane wyżej kryterium socjalne, przy czym przeciętne dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego wynosi kilkaset złotych.

Przykładowe kwoty dofinansowania wypoczynku pracownika i dziecka

Wysokość dochodu brutto na osobę

Kwota dofinansowania wypoczynku pracownika

Kwota dofinansowania wypoczynku dziecka

do 900 zł

1110 zł

1000 zł

od 900,01 zł do 1200 zł

850 zł

800 zł

od 1200,01 zł do 1500 zł

700 zł

600 zł

od 1500,01 zł

500 zł

400 zł

Źródło: zfśs.pl

Firmy, które decydują się na dofinansowywanie wypoczynku pracownikom, przyznają takie świadczenie zazwyczaj raz na rok lub dwa lata.

Dofinansowanie wypoczynku dziecka w wieku do 18 lat jest w całości zwolnione z podatku. Natomiast dofinansowanie wypoczynku pracownika jest wolne od podatku tylko wtedy, gdy kwota wsparcia nie przekroczy 380 złotych - świadczenie powyżej tej kwoty podlega opodatkowaniu według stawek skali podatkowej.

  • Pracodawca całość środków wpłaconych na wyodrębniony rachunek ZFŚS może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów, dzięki czemu firma płaci mniejszy podatek dochodowy.

    Vouchery socjalny (turystyczne) to:

    Wyjątkowy pomysł na prezent dla bliskich, znajomych i partnerów biznesowych.
  • Doskonałe narzędzie motywacji pracowników.
  • Unikalne wsparcie sprzedaży, w programach lojalnościowych, konkursach i promocji.
  • Vouchery socjalne (turystyczne) uprawniają posiadacza do ich wymiany na wybrane usługi turystyczne dostępne w Obiektach Villa Daglesia i OWSR Monika, zgodnie z obowiązyjącą ofertą
  • Vouchery mają nominał 200 PLN.
  • Vouchery ważne są maksymalnie 1 rok od daty wystawienia i ich ważność nie może zostać przedłużona. Pobyt w Obiekcie powinien zakończyć się najpóźniej ostatniego dnia daty ważności Voucheru.

Vouchery można łączyć. Przy płatności za usługę turystyczną Konsument może zapłacić dowolną ilością Voucherów.

Vouchery socjalny (turystyczny) krok po kroku:

1. Skontaktuj się z Villa Daglesia aby uzyskać formularz zamówienia voucherów.
2. Faktura PRO FORMA zostanie odesłana do Ciebie na adres email lub faksem najpóźniej następnego dnia.
3. Prosimy o płatność na konto bankowe
4. Vouchery wysyłane są pod wskazane na zamówieniu adresy ubezpieczoną przesyłką kurierską.
5. Na wartość nominalną voucherów wystawiana jest faktura VAT.

Prawa i obowiązki Obiektów

1. Obiekty zobowiązane są do przyjmowania Konsumentów na warunkach niniejszego Regulaminu.

2. Obiekty zapewniają Konsumentom minimum 2 posiłki dziennie przez cały okres pobytu.

3. W przypadku braku wolnych miejsc w terminie proponowanym przez Konsumenta, także w wyznaczonym przez Obiekt okresie przyjmowania Konsumentów, Obiekty mają prawo odmówić przyjęcia rezerwacji.

4. Obiekty mogą odmówić obsługi Konsumenta lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym, jeżeli Konsument nie dostosował się do zasad określonych w tym Regulaminie lub naruszył regulamin obowiązujący w Obiekcie.

Prawa i obowiązki Konsumenta

1. Konsument przed przybyciem do Obiektu, zobowiązany jest do bezpośredniego i samodzielnego skontaktowania się z wybranym Obiektem, dokonania rezerwacji i potwierdzenia aktualności stawek obowiązujących Konsumentów w Obiekcie.

2 Konsument zobowiązany jest do samodzielnego wyboru terminu i ustalenia długości pobytu w Obiekcie, a także do przekazania tych informacji personelowi Obiektu w momencie dokonywania rezerwacji.

3. Konsument zobowiązany jest do zorganizowania we własnym zakresie i na własny koszt dojazdu do Obiektu i powrotu.

4. Konsument korzystający z dodatkowych płatnych usług oferowanych przez Obiekt, takich jak: obiekty sportowe, telefon, dostawki łóżka, parking itp., jest zobowiązany opłacać je zgodnie z cennikiem obowiązującym w Obiekcie, w terminach zgodnych z regulaminem Obiektu lub uzgodnionych indywidualnie z Obiektem.

Życzymy udanego urlopu!

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji - zadzwoń lub napisz do naszych Konsultantów: tel. 077 439 75 54; email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .